Det har vært sagt og skrevet mye om behovet for en skatepark på Lillehammer gjennom flere år. De fleste politiske partier hadde dette i sitt valgprogram ved kommunevalget. Nå er det på tide å innfri valgløftene og få smelt opp en skatepark.
Planene for en slik park ved Strandtorget foreligger nå i kommunen. Finansieringen er tenkt slik: Ungdommene stiller med dugnadsinnsats, kommunen og tippemidler finansierer resten.
Jeg hadde 24.04.08 en prat med alle gruppelederne for de politiske partiene på Lillehammer. Nesten alle var positive til å forsøke å få til noe. Utfordringen er at dette ikke kom med i årets budsjett. Jeg har en løpende kontakt med de ungdommene som arbeider for å få til dette. De skal ha ros for utholdenhet og entusiasme, og de har til og med laget sin egen facebookgruppe som pt. har nær 500 medlemmer.
Dette innlegget ble skrevet Friday, 25th April, 2008 klokken 13:05 og er arkivert i kategori Barn og unge. RSS 2.0 feed for kommentarer til denne artikkelen. Du kan skrive en kommentar, eller lenke til artikkelen fra din nettside.
Fantastisk bilde! Jeg er villig til Ã¥ sette en masse stÃ¥ler pÃ¥ at lusekofte blir en epidemi blant skatere – nasjonalt og internasjonalt!
Vi stemmer Høyre neste gang hvis du kan få orden på skatepark i Lillehammer.
Hvordan ligger saken nå?