I 2010 er vi nødt til å få økonomien under kontroll. Fondene er tomme, og kommunen blir nødt til å styre etter budsjett, slik Høyre har gjentatt og gjentatt de siste årene. Omsider har da også dette gått opp for posisjonen slik at vi faktisk fikk vedtatt dette som en del av Økonomi og Strategiplan for 2010: Budsjettet skal være styrende for driften.
Dette er nytt i Lillehammer Kommune der det tidligere økonomisk har humpet avsted med APs politisk velsignelse. For regnskapsåret 2008 resulterte dette i et underskudd på 54 millioner kroner. Med den nye budsjettmodellen har politikerne igjen lagt hånden på rattet. Da er det viktig å huske at veien nå er krevende og vi har lite drivstoff på tanken. Det er viktig å kjøre økonomisk og ha i minnet at det er innbyggernes skattepenger vi bruker på ferden. Dette er politikernes ansvar, og det er vi som skal sørge for å holde driften innfor budsjettrammene i 2010. Her lover Høyre at vi som før skal ta et spesielt ansvar for å sikre innbyggernes velferd i årene som kommer.
Dette innlegget ble skrevet Tuesday, 5th January, 2010 klokken 20:38 og er arkivert i kategori En enda bedre by. RSS 2.0 feed for kommentarer til denne artikkelen. Du kan skrive en kommentar, eller lenke til artikkelen fra din nettside.